• Gminne eliminacje XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• W dniu 12. 04. 2022r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Sobolowie przeprowadzono eliminacje gminne XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Honorowy Patronat objął Pan Andrzej Śliwa Wójt Gminy Łapanów.

Turniej otworzyła Pani Ewa Czarnecka Dyrektor Szkoły Podstawowej  im. Jana Kasprowicza w Sobolowie, która powitała gości:  Pana Andrzeja Śliwę Wójta Gminy Łapnów, Pana Zbigniewa Koguta przedstawiciela PZM, przedstawicieli Komisariatu Policji z Nowego Wiśnicza:  sierżanta sztabowego Marcina Zdebskiego,   aspiranta sztabowego Wojciecha Srokę, opiekunów uczniów oraz uczestników, którzy reprezentowali wszystkie szkoły        z terenu Gminy Łapanów.

Turniej rozgrywany był w II kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznik 2010 i młodsi)- jako Grupa I oraz  uczniowie szkół podstawowych - zwani dalej Grupą II.  Łącznie zgłoszonych zostało 7 grup.

Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez:

1.popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego;

2. propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego;

3. kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu;

4. popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;

5. popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu;

6. inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po części oficjalnej Pan Zbigniew Kogut – sędzia główny eliminacji gminnych, przedstawił zawodnikom zasady obowiązujące na turnieju. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, który obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu drogowym oraz ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. W kolejnym etapie zawodnicy musieli pokonać tor przeszkód, jednocześnie wykazując się praktyczną znajomością jazdy na rowerze.

W kategorii szkół podstawowych – Grupa I, najlepszą drużyną okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Łapanowie zajmując I miejsce.  W tej samej kategorii II miejsce zajęli przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Sobolowie.

W tej samej kategorii szkół podstawowych – Grupa II, zwycięzcami zostali przedstawiciele ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie, zdobywając I miejsce.

Szkoła Podstawowa im. Jana Twardowskiego w Cichawce zajęła II miejsce, a Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II ze Zbydniowa zajęła III miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe, upominki oraz puchary za zajęcie I, II i III miejsca, które zostały wręczone przez Pana Andrzeja Śliwę Wójta Gminy Łapanów, przedstawicieli Policji oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Sobolowie.

Serdeczne podziękowania składam wszystkim sponsorom za wsparcie turnieju oraz jego organizację:

- Panu Andrzejowi Śliwie Wójtowi Gminy Łapanów,

- Panu Zbigniewowi Kogutowi,

- Panu Komendantowi asp. sztab. Mariuszowi Mardoszowi,

- Dyrektorom Szkół Podstawowych z terenu Gminy Łapanów,

- Nauczycielom, którzy sprawowali opiekę nad uczniami,

- Państwu Katarzynie Józefowi Klejdysz z Cichawki, właścicielom Firmy "Grawer – Znak",

- Dyrektorowi i Radzie Rodziców ze Szkoły w Sobolowie.

Informacja: SP Sobolów

• KONKURS WIELKANOCNY "RĘCZNIE ROBIONE, NIE KUPIONE" ROZSTRZYGNIĘTY!!!

• W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięty został szkolny konkurs wielkanocny, którego organizatorem była P. Karolina Konopka. Zadaniem uczestników było wykonanie świątecznej ozdoby lub kartki z wykorzystaniem tego, co znajduje się w domu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, za co serdecznie dziękujemy.

Jury w składzie: P. Anna Bukowska-Bogacz, P. Edyta Mardosz- Cięciel, P. Magdalena Kukla dokonały oceny zgłoszonych prac.

Oto wyniki:

Kategoria I ( kartka świąteczna)

I miejsce: Emilia Walińska  (kl I)

II miejsce: Wojciech Wiejaczka (kl II)

III miejsce: Wojciech Cierniak (kl I)

Wyróżnienie: Zuzanna Wiejaczka (kl I)

Kategoria II (ozdoba świateczna)

I miejsce Ex aequo: Lena Ujejska (kl IV) i Milena Kluba (kl IV)

III miejsce: Antoni Cięciel (kl II)

Wyróżnienie: Sandra Nowak (kl III)

Gratulujemy zwycięzcom!

Nagrody dla zwycięzców i wszystkich uczestników konkursu ufundowane przez Nauczycieli i Radę Rodziców wręczyła dzisiaj Pani Dyrektor Szkoły.

Piękne prace uczniów można podziwiać w galerii zdjęć.

• SUKCES LENKI MICHNIAK W GMINNYCH ELIMINACJACH OTWP ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

• W dniu 31 marca br. w remizie OSP w Tarnawie odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” .

Jego celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy o technice pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W pierwszym etapie uczniowie zmierzyli się z testem pisemnym zawierającym 30 pytań, następnie osoby z największą ilością punktów zakwalifikowały się do drugiego etapu – części ustnej. Podczas gdy Jury sprawdzało testy, młodzież obserwowała pokaz sprzętu  strażackiego.

Naszą szkołę reprezentowali:

·         z I grupy wiekowej: Nikola Drożdż – klasa IV,  Lena Michniak – klasa IV, Julia Węglarz – klasa VI,

·         z II grupy wiekowej: Paweł Cefal- klasa VII, Patryk Cięciel – klasa VII, Grzesik Wiktor – klasa VII.

Uczennica Lena Michniak zajęła II  miejsce w I kategorii wiekowej.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Iwona Grzyb