• SKS

• Ministerstwo Sportu i Turystyki opracowało model systemowego wsparcia organizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. „Szkolny Klub Sportowy” jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program umożliwia podejmowanie dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Celem programu jest:

1) Stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;

2) Poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;

3) Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;

4) Zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;

5) Stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie.

6) Tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;

7) Optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;

8) Promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;

9) Wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

W roku szkolnym 2020/2021 Szkoła Podstawowa w Sobolowie do udziału w projekcie zgłosiła 2 grupy liczące łącznie 31 osób.

Grupa I  dla klas 1-4 SP

Grupa II dla klas 5-8 SP

Zajęcia dla poszczególnych grup odbywają się z częstotliwością 2x 1h tygodniowo. Wspomniane zajęcia mają charakter rekreacyjny a w trakcie zajęć panuje przyjazna i miła atmosfer co skutkuje liczną frekwencją.

W okresie wiosenno- letnim zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu przy kompleksie boisk orlik 2012, a w okresie jesienno -zimowym mamy do dyspozycji  salę gimnastyczną na której odbywają się zajęcia z piłki siatkowej.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do udziału w projekcie.

Koordynatorem projektu jest Stokłosa Tobiasz

Harmonogram  zajęć: