• PRZYGOTOWANIA DO DNIA BABCI I DZIADKA

• Świetliczaki bardzo kochają swoje babcie i swoich dziadków, zatem z okazji ich święta postanowiły samodzielnie wykonać dla nich piękne prezenty. Do ich wykonania wykorzystaliśmy płyty CD, papier kolorowy, patyczki oraz różne ozdoby. Dla babci powstały piękne kwiaty, a dla dziadka mucha 🌼🌷🧔🧑‍🦳

Z tej też okazji już dziś składamy wszystkim Babciom i Dziadkom najlepsze życzenia. Dużo zdrowia, dobrego samopoczucia, miłości, oraz aby każdy dzień przynosił Wam uśmiech i radość.

"Babcia z dziadkiem dziś świętują,

wszystkie dzieci więc pracują.

Zetrą kurze w każdym kątku,

przypilnują dziś porządku.

W kuchni błyszczą już talerze.

Wnusia babci bluzkę pierze.

Wnusio już podaje kapcie.

Dzisiaj wszystkie smutki – precz

Święto Dziadków – ważna rzecz."

❤️💐🎂

• POMOCE Z PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI NA LEKCJACH CHEMII I BIOLOGII

• Przy każdej możliwej okazji dokonujemy na lekcjach biologii obserwacji mikroskopowych. Klasa 6 w styczniu poznawała świat owadów.  Obejrzane pod mikroskopem aparaty gębowe oraz odnóża kroczne owadów na pewno ułatwią uczniom zapamiętanie omawianych treści. Przy okazji młodzież ćwiczy umieszczanie preparatów na stoliku, szukanie obiektów do obserwowania oraz ustawianie ostrości obrazu.

Uczniowie klasy 5 również mieli okazję prowadzić w ostatnim czasie obserwacje mikroskopowe. Tym razem analizowali wygląd pantofelka i eugleny- przedstawicieli królestwa protistów, które poznawali na ostatniej lekcji.

Oprócz mikroskopów dostępnych wcześniej szkole, korzystamy teraz chętnie z nowszego modelu mikroskopu uzyskanego z funduszy projektu @LaboratoriaPrzyszlości (Mikroskop Delta Optical BioLight 300).

16.01 uczniowie klasy 7 poznali klocki edukacyjne Korbo….. ale w innym wydaniu.  Nie było konstrukcji przestrzennych, koła zębate nie zadziały, ale powstawały uproszczone modele budowy atomów różnych pierwiastków.  Różnokolorowe klocki posłużyły uczniom za protony, elektrony i neutrony. Może ta wersja ułatwi uczniom zrozumienie budowy atomu.

Tekst i zdjęcia: Karolina Janik

• "KOSMOS"

• Czy widzieliście, że układanie puzzli rozwija zdolność analizy i syntezy wzrokowej? Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje także wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Dodatkową zaletą układania puzzli jest zmniejszanie poziomu stresu.

Świetliczaki dzięki swojej determinacji ułożyli 1000 puzzli. Zadowoleniu i zachwytom z ukończenia ciężkiej pracy nie było końca. 💪👏

Tekst: Justyna Chojnacka

• Noworoczne fajerwerki - prace plastyczne.

• Dziś na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy noworoczne, fajerwerkowe prace plastyczne. W doskonałych humorach rozpoczęliśmy Nowy Rok w świetlicy szkolnej. 🎇

Z okazji Nowego Roku 2023 życzymy wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i wielu sukcesów w pracy zawodowej. Niech ten Nowy Rok 2023 przyniesie wszystkim wiele spokoju, spełnienia marzeń, życzliwości i nadziei na lepsze czasy. 🤗