• "Dzień Kolorów"

• Dzisiaj w naszej szkole było radośnie i kolorowo 🙂 Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został 👉"Dzień Kolorów"🤩, którego celem była integracja zespołów klasowych. Zabawa polegała na tym, że uczniowie poszczególnych klas założyli ubrania w określonym, wcześniej wylosowanym, kolorze. A ponieważ mamy 8 klas i oddział przedszkolny różnorodność barw była ogromna. Kolory sprawiły, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nabrali pozytywnej energii do pracy i nie poddali się smutnym zimowym nastrojom. Mamy nadzieję, że ta radość i optymizm trwać będą aż do samej wiosny.

• Dzień Kota

• Międzynarodowy Dzień Kota – święto obchodzone 17 lutego. Ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. Zorganizowane zajęcia z okazji Dnia Kota w świetlicy, miały głównie na celu rozwijanie u dzieci wrażliwości, empatii i szacunku do tych zwierząt, rozwijanie aktywności twórczej dzieci i integrację grupy świetlicowej.

Świetliczaki wykonały swoje koty z kartek papieru w swoich ulubionych kolorach 😉😺😸😻

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• W dniu 26.01 uczniowie klasy 3 pod opieką wychowawcy w ramach zajęć edukacji technicznej rozpoczęli swoją przygodę z długopisami Banach 3D, które pojawiły się w naszej szkole w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Pracując z długopisem uczniowie uczyli się koncentracji, cierpliwości oraz ćwiczyli umiejętności manualne. Ponadto praca z długopisami 3D wyzwalała pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się.

Długopis 3D to urządzenie, które zmienia rysunki w przestrzenne obiekty. Uczniowie tworzyli konstrukcje, budowali kształty w zależności od swoich upodobań. Powstały m.in śnieżynki, bałwanek, igloo czy okulary.

Praca z długopisami 3D jest wielką frajdą, ale wymaga zręcznej ręki, wyobraźni i cierpliwości, a jednocześnie motywuje do realizacji własnych pomysłów, rozwija zainteresowania.

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #dlugopisy3D

• ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Mimo, iż styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

20 stycznia w Domu Kultury w Sobolowie odbyła się  wspaniała uroczystość- Dzień Babci i Dziadka. Występy z tej okazji przygotowali uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami. Na wstępie w zastępstwie Pani Dyrektor wszystkich gości przywitała Pani Edyta Mardosz- Cięciel. W pięknie udekorowanej sali dzieci z przedszkola i klasy I przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się  wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. Z kolei klasa II i III przedstawiła jasełka. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Po części artystycznej dziadkowie udali się  na herbatkę i  słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, a dzieci w kolorowych , fantazyjnych strojach wzięły udział w  zabawie karnawałowej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.