• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

•             Mszą Świętą o godzinie 8.00 w kościele parafialnym rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Nabożeństwo odprawił ksiądz proboszcz Stanisław Jachym.

Następnie uczniowie, rodzice, nauczyciele udali się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej miała miejsce akademia. Odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”, a także „Hymn Szkoły”.

Pani Dyrektor Ewa Czarnecka powitała zgromadzonych oraz wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Gościliśmy Wójta Gminy Łapanów Pana Andrzeja Śliwę, Wicestarostę Bocheńskiego Pana Ryszarda Drożdżaka, Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu Pana Mariusza Mardosza.

Później uczniowie klasy VIII przekazali Sztandar Szkoły swoim młodszym kolegom z klasy VII. Absolwenci złożyli też ślubowanie.

23 czerwca 2023 r. społeczność szkolna uroczyście pożegnała księdza Stanisława Jachyma, który w sierpniu kończy swą 27 – letnią posługę proboszcza Parafii w Sobolowie. Uczniowie pod kierunkiem Pani Edyty Mardosz – Cięciel przygotowali z tej okazji program artystyczny.

Głos zabrali zaproszeni goście oraz ks. Stanisław. Dyrektor szkoły podziękowała za pomoc w zorganizowaniu dnia 4 czerwca bieżącego roku „Pikniku Rodzinnego”.

W dalszej części uroczystości Pani Dyrektor, Pan Wójt, Pan Wicestarosta oraz Pan Komendant wręczali uczniom świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy za osiągnięcia edukacyjne i sportowe, a także listy gratulacyjne dla rodziców.

Uroczystość zakończyła się programem artystycznym w wykonaniu uczniów klasy VIII, a następnie uczniów klasy VII, żegnających swoich starszych kolegów i koleżanki.

Bezpiecznego i udanego wypoczynku.

Do zobaczenia w murach szkoły 4 września 2023r.

Tekst: Agata Kobyłko