• ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Z tej okazji 30 stycznia w Domu Kultury w Sobolowie odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez społeczność naszej szkoły.

Na początku pani dyrektor Ewa Czarnecka przywitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Łapanów Pana Andrzeja Śliwę, Wicestarostę Bocheńskiego Pana Ryszarda Drożdżaka, księdza proboszcza Sławomira Lech, nauczycieli, Szanowne Babcie i Dziadków, Rodziców oraz wszystkich uczniów obecnych na uroczystości. Złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Babci i Dziadka oraz zaprosiła na część artystyczną              w wykonaniu dzieci.  Jak każdego roku, sala była wypełniona po brzegi.

Jako pierwsza wystąpiła grupa cheerleaderek prowadzona przez panią Adriannę Golarz. Następnie dzieci            z oddziału przedszkolnego przedstawiły Jasełka. Historia Dzieciątka, Maryi i Józefa, którzy znaleźli schronienie w ubogiej stajence- zachwyciła i wzruszyła publiczność. Mali aktorzy pięknie wcielili się w swoje role. Do szopki oprócz Maryi i Józefa- przybyli pastuszkowie, królowie, aniołki oraz przedszkolaki. Dzieci w pięknych strojach śpiewały tradycyjne polskie kolędy, przy akompaniamencie księdza Sławomira oraz starszych uczennic naszej szkoły: Mileny, Elizy, Sandry i Leny.

Z kolei uczniowie klas I-III  przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, odgrywanie roli babci i dziadka, a także pokaz taneczny.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile      z wnukami.