„Psia lekcja” to cykl zajęć, składający się z minimum dwóch lekcji, realizowanych z tą samą klasą lub grupą, która następnie wspólnie przygotowuje działania skierowane do osób spoza tej grupy. W programie może być zaangażowana klasa, grupa międzyklasowa, a nawet cała szkoła!

Program wprowadza uczniów i uczennice w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów i o tym jak zachowywać się bezpiecznie przy psie.

Zajęcia lekcyjne i działania dostosowane są do wieku uczniów i uczennic szkoły podstawowej.

Program podzieliliśmy na 3 moduły:

1. Lekcja “Mój przyjaciel pies” - pakiet materiałów o opiece nad psem, jego potrzebach. Zdolnościach i talentach. Materiały przygotowane dla klas 1-3 na jedną lekcję) 45 minut

2. Lekcja “Przybij łapę” - pakiet materiałów o komunikacji psów, różnych, ważnych sygnałach wysyłanych przez psy do ludzi czy innych zwierząt. Materiały przygotowane dla klas 1-3 na jedną lekcję) 45 minut

3. Akcja „Przyłóż łapę do czegoś dobrego” – doświadczanie i akcja charytatywna w szkole. Uczniowie mają okazję przekazać dalej ważną wiedzę! A co najważniejsze organizując zbiórkę pieniędzy pomogą chorym dzieciom, które korzystają z dogoterapii!